PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=336820}
6,7 36 977
ocen
6,7 10 1 36977
7,7 17
ocen krytyków
Funny Games U.S.
powrót do forum filmu Funny Games U.S.

Może nie odkrywam teraz Ameryki ale ja tak odbieram przesłanie reżysera:
Z jednej strony chcemy być empatyczni, wrażliwi, dobrzy i może nawet tacy właśnie jesteśmy ale
przy tym wszystkim podnieca nas zło, przemoc, czerpiemy satysfakcje z podglądania cierpienia
bądż obnażenia się innych. Innym jest gorzej to jakoś nam jest lepiej. Oczywiście nikt się do tego
nie przyzna. Dlatego robimy to w białych rękawiczkach
strój chłopaków białe rękawiczki, eleganccy- my też chcemy być czyści, nie brudząc się za
bardzo we krwi nie przyznając się nawet do tego a jednak patrzymy wgapieni w obraz telewizora
zupełnie obojętnie na sceny przemocy a nie raz i w życiu wystarczy że cokolwiek się stanie na
ulicy natychmiast tłum gapiów. Po co? Gdy nie pomagasz po co patrzysz?
Obojętność- chłopcy w bieli przed zabiciem Ann rozmawiają sobie jak gdyby nigdy nic, w
trakcie filmu podjadają, przekąszają. To samo w telewizji w jednej minucie wojna w Syrii a za
chwilę krem na czyszczenie odbytu a nas to ani nie grzeje ani nie ziębi
chłopcy zwracają się do widza- chcesz więcej prawda popatrzcie na komentarze: w filmie z
1997 jest scena gdzie ona płacze 7 minut nad dzieckiem, to było nudne, nudny jakby wycieli te
20,30 minut gdzie nic się nie dzieje no właśnie cierpienie, płacz, średnio ciekawe chciałoby
się przewinąć i niech chłopaki wymyślą jakąś kolejną grę więc trafiają w 10
Czy komuś podobała się ta rodzina, identyfikował się z nią? Głównie oskarżenia że facet to
ciota, że nie płakali nad dzieckiem tak jak się powinno, że żle uciekali, albo że uciekali a już nie
powinni bo im zmarło dziecko. Patrzymy bez empatii, współczujemy warunkowo.
Przewijanie materiału tak jakby to nie była prawda tylko film, często włączany telewizor, potem
krew na telewizorze i długa scena tak jakby przekaz krzyczał sam za siebie- obojętność,
obojętność i obojętność i prosty przekaz i rozrywka i gra i to nas kręci
Ostatnia scena gdy Paul patrzy w kamerę- patrzy na nas tak jakby mówił patrz teraz patrzysz na
samego siebie. Jestem Twoim odbiciem.
Ja nie chcę tym wpisem absolutnie nikogo oceniać ja tak to odebrałam reżyser pokazuje jak
bardzo ten widz z drugiej strony ekranu żądny jest akcji a z drugiej strony jak obojętny jest już na
ludzkie cierpienie i jak dużą rolę w tym też odgrywa przekaz medialny.

ocenił(a) film na 6
agata1987_filmweb

Wszystkie moje myśli na temat filmu. Bardzo podobnie go zinterpretowałam.

ocenił(a) film na 6
agata1987_filmweb

nic dodać. nic ująć. a potem jakiś gimbus obejrzy ten film i powie: łeeee....nudy..... mało krwi......

ocenił(a) film na 3
agata1987_filmweb

Tyle, że oni w ogóle nie podjęli racjonalnej walki o przetrwanie. Myślę, że to denerwuje widza, a do tego postacie tych dwóch chłopaków są tak irytujące, że to na nich skupia się uwaga bardziej niż na współczuciu. Jakby to było przedstawione w innym sposób to na pewno wyglądałoby to inaczej.

ocenił(a) film na 8
Chris182

Film jest męczący, bo taki jest jego cel. Reżyser chce postawić widza w sytuacji rodziny - wyraźnie czujemy ogarniającą ich niemoc i niemożność poradzenia sobie z sytuacją, w której, całkowicie niespodziewanie, się znaleźli.

ocenił(a) film na 1
agata1987_filmweb

Jeśli kogoś podnieca zło i cierpienie to jest porostu chory, ma coś nie tak z mózgiem. Przeciętne horrory i thrillery trysksja krwią ale nie ma tam takiego realizmu, widz ma poczucie, że wciąż ogląda film. Natomiast w Fanny Games obraz jest bardzo realnistycznie przedstawiony niczym w pokłosiu lub innych filmach pokazujących cierpienie ludzi z tą różnicą, że tam jest przedstawiona okrutna historia, a tutaj człowiek wymyślił ten scenariusz i fantazja tego człowieka jest conajmniej chora.
Zachowanie bohaterów..... niestety też odzwierciedla rzeczywistość bo rodzina osłabia Cię, nie jesteś w stanie nic zrobić w obawie o nich. Jeśli ktoś tego nie rozumie to pewnie nie ma rodziny.
Nienormalny film zrobiony przez nienormalnego człowieka dla nienormalnych ludzi.

użytkownik usunięty
herakles901

Dzieciaczku ... Takie rzeczy zdarzają się na całym świecie. Naiwny ... To jest normalny film zrobiony przez bardzo inteligentnego człowieka dla inteligentnych ludzi. Symetria to jest nienormalny film zrobiony przez nienormalnego człowieka dla nienormalnych ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones